Nedajte sa oklamať! Kliešte sú vonku aj počas zimy

Pri slove kliešť si možno predstavíte tvora, ktorý „pije“ krv a cez leto by ste si naň mali dávať pozor, najmä pri prechádzkach lesom alebo lúkou. To je síce pravda, avšak kliešť nie je aktívny len počas leta. Aktívny je až do neskorej jesene. Nakoľko sú v 21. storočí veľmi posunuté ročné obdobia, nie je výnimkou, že ešte v novembri bude vonku pekne. Kliešť preto môže číhať aj v tomto ročnom období.

Slovensko sa nachádza v klimatickom pásme, ktoré je mierne, čo znamená, že nemáme ani príliš horúce letá, ani mrznúce zimy. Pre kliešte je naše podnebie veľmi výhodné, a preto slovné spojenie lymská borelióza nie je v našich končinách neznáme.

Čo je to lymská borelióza?

Lymská borelióza je ochorenie, ktoré vie postihnúť ľudí každého veku. Ide o ochorenie, ktorého prenášačom je kliešť nakazený baktériou. Kliešť je pre túto baktériu hostiteľom. Borelióza nie je ochorenie, ktoré chcete mať. Hoci má aj svoju miernu fázu, poznáme aj chronickú boreliózu, ktorá sa prejavuje napríklad poškodením kostí a chrupaviek, alebo rôznymi zápalmi v tele človeka.

Ako bojovať s lymskou boreliózou?

Bojovať s lymskou boreliózou môže byť náročné, ak sa nepodchytí hneď v úvode. Očkovacia látka, ktorá by bojovala s lymskou boreliózou zatiaľ neexistuje. Bojovať proti tomuto ochoreniu môže každý tým, že sa bude snažiť podporiť svoju imunitu.

Čo robiť, ak trpím lymskou boreliózou?

V prvom rade by ste mali vyhľadať svojho lekára, ktorý vám s určitosťou diagnostikuje toto ochorenie. Následne vám dá antibiotiká, ktoré musíte pravidelne užívať. Pomôcť si však môžete aj vy, a to rôznymi bylinkami. Ak by ste nevedeli, kde ich zohnať, skúste si pozrieť stránky bylinkárne Zdravysvet.sk, kde nájdete rôzne kúry.

Medzi obľúbené patrí napríklad Protiparazitálna kúra borelióza, ktorá obsahuje sadu protiboreliózových kúr.

Dávky sú zložené z prírodných byliniek, ktoré podporujú vašu imunitu. Ide o formu fytoterapie.

Nech ide o akékoľvek ochorenie, vždy je dôležité, aby naša imunita bola natoľko silná, aby dokázala bojovať s vírusom alebo s baktériou. Ak nie ste milovníkom tabletiek a iných liekov, môžete skúsiť práve bylinky, o ktorých liečivých účinkoch sa hovorí už celé generácie.

Ktoré bylinky vyskúšať?

  • Túžobník brestový – pomáha s bolesťou kĺbov;
  • Štetka lesná – pomáha pri problémoch s močovým traktom;
  • Ježibaba guľatohlavá – pomáha pri problémoch s nervovým systémom.

Pri užívaní byliniek platí, že by ste nemali nikdy presiahnuť odporúčanú dennú dávku. Ak chcete dopriať svojej imunite skutočné „znovuzrodenie“, odporúčame vám zaradiť k bylinkám aj iné vitamíny alebo probiotiká.

Akúkoľvek liečbu nezabudnite konzultovať s vaším lekárom, ktorý pozná váš celý zdravotný stav a vie posúdiť, či sa nemáte nejakej bylinke z nejakého dôvodu vyhnúť.

Zdroj obrázka:

Fotoupro / Shutterstock.com

Redakcia Infomi.skhttps://www.infomi.sk
Prinášame najnovšie aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta. Infomi.sk servíruje prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.

Najnovšie články

Podobné články